Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

II PRZETARG

  1. ul. Rynek 24, Rynek 25-26, Bytomska 1 – Tkacka 10 /U-1, parter i piwnica, o powierzchni 467,47 m2. Lokal wyposażony jest w instalacje: elektryczną (w całości do remontu), wodno-kanalizacyjną, ogrzewanie – PEC, gazową, 4 szt. w-c w lokalu oraz dwie łazienki do legalizacji lub likwidacji.

Informacja dodatkowa: Od strony podwórza znajduje się nielegalnie zabudowana rampa, której powierzchnia (13,11 m2) nie jest ujęta w powierzchni użytkowej lokalu. Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do rozbiórki nielegalnego obiektu.

 – Stan techniczny lokalu: do remontu

 – Lokal znajduje się w trzech nieruchomościach, w których funkcjonują trzy wspólnoty mieszkaniowe,
tj. Rynek 24, Rynek 25-26 i Bytomska 1-Tkacka 10.

Wywoławcza stawka czynszu (netto) za 1m² powierzchni lokalu30,00 zł
Wadium37 743,00 zł
Minimalne postąpienie (netto) 3,00 zł
Do wylicytowanej stawki będzie doliczony podatek VAT w wysokości 23%


Stawka wywoławcza czynszu w wysokości 30,00 zł/m2 zostaje ustalona za część lokalu o powierzchni 409,75 m2.

Dla części lokalu o powierzchni 57,72 m2 położonej w piwnicy ustala się stawkę w wysokości 5,00 zł/m/2 plus podatek VAT w wysokości 23% – stawka nie podlega licytacji.

Udział w przetargu zostaje ograniczony do podmiotów, które będą prowadzić w lokalu działalność gospodarczą w zakresie gastronomii.

UWAGA: Nie dopuszcza się prowadzenia w lokalu działalności rozrywkowej, koncertowej, klubowej lub eventowej, w szczególności organizowania koncertów, występów muzycznych na żywo, imprez tanecznych oraz używania nagłośnienia powodującego zakłócanie spokoju.

Informacje dodatkowe:

  1. Umowa najmu przedmiotowego lokalu zostanie zawarta na czas nieoznaczony.
  2. Ze względu na rodzaj przetargu szczegółowe warunki zostały określone we wzorze umowy najmu – do wglądu w Biurze Obsługi Klienta ZBM I TBS Sp. z o.o., ul. Dolnych Wałów 11.
  3. W przypadku konieczności uzyskania zezwolenia na sprzedaż alkoholu w lokalu wymagane jest uzyskanie zgody trzech wspólnot mieszkaniowych funkcjonujących w przedmiotowych nieruchomościach (wymienionych powyżej).

Przetarg odbędzie się w dniu 16.09.2026 r. (środa) o godz. 1000 w pokoju 121 – sala narad,  I piętro w siedzibie ZBM I TBS Sp.  z  o.o. w Gliwicach przy ul. Dolnych Wałów 11.

Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest:

1.  Wniesienie w nieprzekraczalnym terminie do 14.09.2026 r. wadium na rachunek bankowy ZBM I TBS w ING Bank Śląski S.A. nr 20 1050 1285 1000 0022 2649 4546 (decyduje data wpływu wadium  na rachunek bankowy Spółki). Tytuł wpłaty:  Przetarg – adres licytowanego lokalu, imię, nazwisko oraz PESEL osoby lub nazwa i NIP firmy, na której rzecz lokal będzie wynajmowany.

2. Dostarczenie do dnia 14.09.2026 r.:

– w zaklejonej kopercie z opisem „Przetarg lokal użytkowy” do siedziby ZBM I TBS Sp. z o.o. przy ul. Dolnych Wałów 11, Biura Obsługi Klienta w godzinach urzędowania spółki,

– pocztą – decyduje data dostarczenie przesyłki do ZBM I TBS Sp. z o.o.

Kompletu dokumentów kserokopii:

a. Potwierdzenia dowodu wpłaty:

  • z informacją o numerze rachunku bankowego, na które ma zostać zwrócone wadium, w przypadku niewygrania przetargu;
  • z informacją o danych personalnych (imię nazwisko, nr telefonu oraz adres e-mail do kontaktu, PESEL osoby, która będzie brała udział w przetargu).
  1. oświadczenia o zapoznaniu się z warunkami technicznymi lokalu użytkowego, treścią Regulaminu Przetargu oraz wzorem umowy najmu lokalu użytkowego – Załącznik nr 2 do Zarządzenia Prezydenta Miasta Gliwice nr  PM-4476/2021 z dnia 03 sierpnia 2021 r. (do pobrania na stronie internetowej),
  2. oświadczenia o braku zaległości wobec Miasta Gliwice z tytułu podatku/dzierżawy – Załącznik nr 3 do Zarządzenia Prezydenta Miasta Gliwice nr PM-4476/2021 z dnia 03 sierpnia 2021 r. (do pobrania na stronie internetowej),
  3. aktualnych zaświadczeń  ZBM I TBS Sp. z o.o. i ZBM II TBS Sp. z o.o. o braku zaległości z tytułu najmu/dzierżawy, wystawionych nie wcześniej niż 1 miesiąc przed upływem terminu przetargu,
  4. aktualnego odpisu z właściwego rejestru oraz umowę spółki cywilnej, jeśli taką zawarto albo złożenie aktualnego zaświadczenia o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Ministra właściwego do spraw gospodarki wystawionych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu przetargu,
  5. osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej, składają oświadczenie o nieprowadzeniu działalności gospodarczej

2. Stawienie się przed rozpoczęciem przetargu z oryginałami dokumentów, o których mowa w punkcie 1 w celu ich weryfikacji.

3. Przedłożenie komisji przetargowej dowodu osobistego lub paszportu, a w przypadku osób działających w imieniu innych osób dodatkowo pełnomocnictwo notarialne lub z notarialnie poświadczonym podpisem.

4. Osoby inne niż uczestnicy przetargu, mogą brać udział w przetargu pod warunkiem zgłoszenia  woli uczestnictwa do Organizatora przetargu w terminie nie późniejszym niż data wpłaty wadium.


Osoby, które nie spełnią ww. warunków, nie zostaną dopuszczone do licytacji.

Z treścią regulaminu przetargu, kartą stanu technicznego, wzorem umowy najmu, deklaracją wekslową można zapoznać się w Biurze Obsługi Klienta ZBM I TBS Sp. z o.o. w Gliwicach przy ul. Dolnych Wałów 11, I piętro w godzinach urzędowania.


Wpłacone wadium podlega:

  • zaliczeniu na poczet pierwszych należności czynszowych z tytułu zawarcia umowy najmu bez prawa żądania naliczania odsetek od tej kwoty,
  • zwrotowi pozostałym uczestnikom, którzy przetargu nie wygrali,
  • zwrotowi w przypadku odwołania przetargu lub wycofania lokalu z przetargu,
  • przepadkowi, jeżeli uczestnik przetargu, który przetarg wygrał, nie podpisze umowy najmu w terminie 7 dni kalendarzowych od daty rozstrzygnięcia przetargu.

Osoba, która wygra przetarg i podpisze umowę najmu lokalu użytkowego, składa do dyspozycji organizatora przetargu weksel in blanco opiewający na wartość 6-miesięcznego czynszu.


Prace remontowe i modernizacyjne związane z przygotowaniem lokalu do użytkowania najemca wykonuje we własnym zakresie i na własny koszt zgodnie z umową najmu.


Na wniosek Prezydenta Miasta, Organizator zastrzega sobie prawo odwołania przetargu bądź wycofania lokalu z przetargu bez podania przyczyny.

Terminy udostępnienia lokalu użytkowego zostały wyznaczone na dzień:

–    03.09.2026 r. (czwartek), godzina 10.00-11.00

–    10.09.2026 r. (czwartek), godzina 15.00-16.00

Kontakt w celu uzyskania dodatkowych informacji lub uzgodnienia innego terminu udostępnienia lokalu niż wskazany powyżej:

Adres lokalu użytkowegotelefon kontaktowy
Rynek 24, Rynek 25-26, Bytomska 1- Tkacka 10/U-132-33 92 916, 917, 921, 923.

Pliki do pobrania

Regulamin przetargu na wysokość stawki czynszowej za najem lokali użytkowych oraz garaży pozostającyh w dyspozycji Miasta Gliwice Pobierz
Oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami technicznymi lokalu użytkowego/garażu - załącznik nr 2 Pobierz
Wzór umowy lokalu użytkowego II przetarg Pobierz
Oświadczenie o braku zobowiązań _ zał. nr 3 Pobierz

DANE SPÓŁKI

NIP 631 22 43 307
REGON 276567632
KRS 0000011843
Kapitał zakładowy 68 630 500 zł

SZYBKI KONTAKT

BOK: +48 32 33 92 964
          +48 32 33 92 965
E-mail: biuro@zbmgliwice.pl

© 2026 Zarząd Budynków Miejskich I Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Gliwicach